List generálneho tajomníka Európskej federácie verejných služieb Jana Willem Goudriaana:

 

Európska federácia zväzov verejných služiebOdborom organizujúcim hasičov
Všetkým pridruženým odborom EPSU

Vážení kolegovia hasiči ,

V mene EPSU vyjadrujem našu solidaritu s hasičmi pri riešení rozsiahlych a dlhotrvajúcich lesných požiarov, ktoré teraz pustošia toľko krajín. Zvlášť v Albánsku, Grécku, Taliansku, Severnom Macedónsku a Turecku je ťažké kontrolovať požiare. To je veľmi nebezpečné pre hasičov, pracovníkov záchrannej služby a ďalších záchranárov, pre zdravotnícky personál, ako aj pre dobrovoľníkov a ľudí. Mnohí museli utiecť zo svojich domovov. Naše myšlienky sú s rodinami, priateľmi a kolegami hasičmi , ktorí prišli o život, a s tými, ktorí sú zranení. Naši kolegovia hasiči riskujú svoje životy, aby zachránili ľudí, domy, pracoviská a komunity podobne ako hasiči a ďalší pracovníci verejných služieb v Belgicku, Nemecku a ďalších krajinách, ktoré nedávno postihli extrémne zrážky a záplavy. Vzdávame úctu hasičom z iných krajín, ktoré pomáhajú pri likvidácii požiarov v rámci európskej reakcie na núdzové situácie.

Správy o solidarite odborom môžete adresovať na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. V prípade, že adresu nebudete mať k dispozícii, pošleme ich ďalej.

Záplavy a extrémne lesné požiare sú v súlade so zisteniami najnovšej štúdie IPCC, Climate Change 2021: the Physical Science Basis, zverejnenej 9. augusta. Klimatické zmeny spôsobujú častejšie a intenzívnejšie vlny horúčav a sucha, ako aj extrémnejšie zrážky a záplavy. EPSU tvrdila, že je potrebné investovať viac do zmierňovania, ako aj do adaptácie. Napríklad tu a v tejto nedávnej publikácii, v ktorej sa rieši situácia hasičov. A to prichádza v čase, keď mnoho verejných služieb stále trpí rokmi úsporných opatrení. Zelená a sociálna dohoda musí znamenať aj investície do verejných služieb, a nie novú vlnu úsporných opatrení. Ide o zásadnú zmenu našich ekonomík. Je to ústredný odkaz práce odborov vedúcej k COP26 asi 80 dní od 1. novembra. Vlády budú musieť prísť s národne určenými príspevkami, aby splnili Parížsku dohodu. Práve teraz to nevyzerá dobre a ak chceme zabrániť prehlbovaniu klimatickej krízy, je potrebné urobiť viac.

V solidarite,

Jan Willem Goudriaan
Generálny tajomník EPSU

SPOLUPRACUJEME

newNová ponuka produktov

LEN PRE ČLENOV OZH !

 

Dalian logo new

dalian logo web

Pripravili sme viacero výhod pre členov OZH a ich rodiny.  
 V prípade akýchkoľvek otázok ako môžete tieto výhody využiť

kontaktujte Dalian s.r.o.:

+421 908 622 860

Bibiana Mathiová

hasici@dalian.sk

Spolu dokážeme viac

cennik telekom dalian

 VYSKLADAJTE SI PONUKU TELEKOM

DALIAN SK leták MZ

 

VIP Hasici datart

PONUKA AXA

cetelem1

Odborový zväz hasičov   
Drieňová 22
Bratislava
826 86

tel.: +421(0)692044461

IČO: 30811261

č.ú.: 4007856539/7500 - ČSOB

IBAN : SK26 7500 0000 0040 0785 6539